Kā atpazīt pērles

Forma

Mākslīgās pērles tiek lietas vai virpotas. Tas notiek automatizēti, tātad ar ražošanas mašīnām. Iznākums ir perfektas pērles- viena līdzīga otrai. Nav nekādas redzamas atšķirības. Pērles pārsvarā ir apaļas vai lāsītes veidā, kur visas pērles ir vienādas.

Audzētās pērlēm ir apļveidīgs kodols.  Saldūdens pērlēm ir kodols, bet tās ļoti reti ir apaļas. Pārsvarā tās ir ovālas vai lāsītes formā vai pavisam neformīgas (baroka stils).

 Virsma

Mākslīgās pērles tiek pārklātas ar foliju vai caurspīdīgu - krāsainu laku. Virsma ir vienmērīgā krāsā, tā ir gluda un bez jebkādām kļūdām.

Audzētām pērlēm virsma ir nedaudz rupja – kaut arī pērles pēc ražas ievākšanas tiek slīpētas un apstrādātas. Var redzēt vai sajust, ka ir palikušas pēc slīpējuma skrāpējumi, augšanas vietas paliekas, bālākas vietas, gropes.

 Krāsa

Tāpāt kā mākslīgās arī audzētās pērles var nopirkt visdažādākās krāsās

 Caurums

Caurums pērlē dod ieskatu pērles iekšienē. Mākslīgajās pērlēs var redzēt, ka virsma atšķiras no pērles iekšienes. Akoya pērlēm var redzēt perlamutra biezumu.

 Zoba tests

Mākslīgās pērles, sakožot ar zobiem, liekas mīkstas. Dabīgi audzētās pērles sakožot, sajūta tāda, ka ir sakostas smiltis. Ja negribat pērles kost un bojāt savus zobus var vienkārši paberzēt gar zobu un radīsies arī tāda rupja un nepatīkama sajūta.

 Rīvēšana

Ja pabrucina vienu pērli pret otru, tad atdalās nedaudz perlamutra kārtiņa un rodas perlamutra puteklīši. Mākslīgām pērlēm virsma, piemēram, caurspīdīgā laka, tiks sabojāta un varēs redzēt apakšējo materiālu.

 Nagu lakas noņēmējs

Daudzām mākslīgām pērlēm virsējā kārta ir ļoti plāna. Lētiem produktiem šī kārta tūlīt atdalās, ja tiek uzlikta nedaudz nagu lakas noņēmējs.

Uguns tests

Karstums sabojā mākslīgo pērli, bet audzētai pērlei virsma paliek neskarta.

 UZMANĪBU!!!

Rīvēšana, tests ar nagu lakas noņemēju un uguni, ir ieteicams tikai tad, ja to pērli var ziedot. Rīvēšana atstāj berzēšanas svītras jeb rētas. Un pārlieku daudz karstuma, kā arī saskare ar ķīmiskiem produktiem, pērlei vienmēr nāk par sliktu, jo tā sastāv no ūdens un organiskiem materiāliem jeb vielām.